Viac

    5 kryptomenových altcoinov do ktorých investovať v roku 2019

    K dnešnému dňu je podľa stránky coinmarketcap.com na trhu 2068 kryptomien. Pri tomto množstve je každému jasné, že sa medzi nimi nachádza enormný počet altcoinov, ktoré svoje uplatnenie nikdy nenájdu.

    K dnešnému dňu je podľa stránky coinmarketcap.com na trhu 2068 kryptomien. Pri tomto množstve je každému jasné, že sa medzi nimi nachádza enormný počet altcoinov, ktoré svoje uplatnenie nikdy nenájdu.

    Minulý rok zároveň priniesol značné vytriezvenie pre mnohých investorov. Drvivá väčšina kryptomien klesla o 90 % a viac .

    Práve pretrvávajúca recesia by mohla prečistiť trh, pričom na scéne existuje stále veľa zaujímavých projektov, ktorým by tento rok mohol z pohľadu ceny rásť.

    Nižšie Vám prinášame zoznam piatich kryptomien s veľkým potenciálom zhodnotiť vašu investíciu počas tohto roku.

    Cardano (ADA)

    Cardano je známa platforma, ktorá sa orientuje primárne na smart kontrakty, čím sa radí medzi hlavných konkurentov populárnejšieho Etherea.

    Spoločný menovateľ oboch platforiem je pritom aj vedúca osoba tohto projektu – Charles Hoskinson. Narozdiel od svojho rivala však Cardano vyniká hneď v niekoľkých oblastiach.

    • Škálovateľnosť. Podľa mnohých kritikov Ethereum nedokáže dosiahnuť široké uplatnenie z dôvodu nedostatočnej škálovateľnosti. Jeho sieť je totiž schopná spracovávať len približne 15 transakcií za sekundu. Naproti tomu Cardano ich zrealizuje až 200.
    • Smart kontrakty. Caradano sa podľa slov dev tímu vyznačuje extrémnym zabezpečením svojho blockchainu, čím sa jeho smart kontrakty stávajú odolné voči akýmkoľvek neoprávneným zásahom nezúčastnených strán.
    • Interoperabilita. Cardano umožňuje komunikáciu medzi viacerými blockchainmi. Táto funkcia tým pádom vedie k zvýšenej využiteľnosti, ktorá má následne potenciál osloviť širokú oblasť záujemcov.

    Napriek všetkým benefitom, ktoré ponúka, stratila táto kryptomena počas uplynulého roku viac ako 95% zo svojej ceny.

    V prvý kvartál tohto roku, by však podľa slov Charlesa Hoskinsona mal byť časom, kedy tento projekt spustí finálnu fázu Shelley update-u. Ten má priniesť nie len multisig transakcie, ale aj kvantovú rezistenciu.

    Propagátori tejto kryptomeny si veľa sľubujú aj od nadchádzajúceho IOHK summitu, na ktorom má Hoskinson ohlásiť plány na tejto rok.

    Stretnutie je naplánované na 17.-18. apríl 2019. Aktuálne sa cena ADA pohybuje na úrovni $0.048, čo viacerí pokladajú za skvelú cenu pre investovanie do tohto projektu.

    Ripple (XRP)

    Investori si veľa sľubujú aj od kontroverzného natívneho tokenu spoločnosti Ripple. Ten sa v poslednom období strieda na druhej pozícii z pohľadu trhovej kapitalizácie s etherom.

    Narozdiel od neho sa však orientuje na oblasť finančného sektora, pričom podľa predstaviteľov Ripple, ich platobné riešenie už využíva alebo v blízkej dobe využívať bude viac ako 200 finančných inštitúcií na celom svete.

    Ripple si veľa sľubuje aj od spolupráce Euro Exim Bank. Konkrétne ide o používanie XRP na vykonávanie cezhraničných transakcií.

    Aby sa tak stalo, bude musieť táto spoločnosť presvedčiť bankové inštitúcie, aby prijali xRapid.

    Ide o produkt slúžiaci na konvertovanie natívnej meny na XRP. Napriek tomu, že je zatiaľ len v testovacej fáze, o xRapid sa už aktívne zaujímajú aj také giganty ako Western Union, IDT a MoneyGram.

    Podľa generálneho riaditeľa spoločnosti Ripple sa banky na používanie ich riešení už pripravujú. A práve integrácia platobných riešení od tejto spoločnosti by mohla cenu XRP vystreliť značne nahor.

    V súčasnej dobe sa cena XRP pohybuje na úrovni $0.338, čo je na míle vzdialené jeho najvyššej hodnote $3.20.

    Ak však Ripple presvedčí bankový sektor o výhodnosti jeho riešení, cena XRP bude pravdepodobne reflektovať jeho zvýšené používanie.

    Waves (WAVES)

    Mnoho kryptoprojektov, ktoré začínali svoju púť cez financovanie prostredníctvom ICO čelilo kritike, že nedodržiavajú sľuby a plány, ktoré si stanovili.

    To však rozhodne nie je prípad Waves, ktoré vyzbieralo na svoj chod $16 miliónov a v roku 2017 predstavilo fungujúcu decentralizovanú burzu.

    Okrem tejto populárnej alternatívy voči klasickým centralizovaným burzám umožňuje svojim používateľom vykonávať lacné a rýchle transakcie.

    Čo však môže naštartovať cenu Waves smerom nahor? Odpoveďou sú Security tokeny (STO).

    Typ digitálnych aktív, ktorý spĺňa bezpečnostné aj vládou vydané zákonné podmienky pre investovanie. Waves len nedávno spustil platformu Tokenomica, ktorá značne zjednodušuje vydávanie STO.

    Dá sa preto predpokladať, že práve tento krok by mohol dvihnúť cenu Waves v roku 2019 tým správnym smerom.

    Binance Coin (BNB)

    Binance Coin len dávno vstúpil do TOP10 kryptomien z pohľadu trhovej kapitalizácie. Ako už samotný názov tohto coinu napovedá, ide o natívny token jednej z najpopulárnejších kryptobúrz – Binance.

    Používatelia tejto burzy vďaka vlastneniu tohto tokenu môžu dosiahnuť zníženie sumy transakčných poplatkov, čo v spojitosti s nárastom popularity tejto burzy vedie k zvyšujúcej sa cene daného kryptoaktíva.

    Ústredná postava Binance, Changpeng Zhao, zároveň aktívne pracuje na ešte väčšej popularizácii tejto platformy, pričom podľa jeho slov chce na každom kontinente otvoriť aspoň dve pobočky.

    Investori si veľa sľubujú aj od očakávaného spustenia decentralizovnej burzy od tejto spoločnosti.

    Tá má priniesť jednak vysokú likviditu, ale predovšetkým bezpečnostné riešenia, na ktoré mnohí z dôvodu zvyšujúcich sa útokov na burzy čakajú.

    V súvislosti s vyššie uvedeným je dobrý predpoklad, aby BNB pokračoval vo svojom raste.

    IOTA

    IOTA, rovnako ako Cardano, je ďalším projektom z oblasti Blockchain 3.0 s veľkým potenciálom do budúcnosti.

    IOTA sa totiž zameriava na sféru Internet of Things (IoT), ktorá je v posledných rokoch oblasťou záujmu viacerých technologických gigantov.

    Veľkým benefitom tejto kryptomeny je možnosť využívania takzvaných „machine-to-machine“ platieb (platieb medzi jednotlivými zariadeniami, ktoré sú súčasťou IoT siete). Tieto transakcie sú bezplatné a neuveriteľne rýchle.

    Narozdiel od väčšiny konkurencie, IOTA nevyužíva blockchain, ale technológiu Directed Acyclic Graph (DAG), ktorú pomenovala Tangle.

    Tá je narozdiel od blockchainu odolná voči útokom vykonaných prostredníctvom kvantových počítačov.

    Aktuálne dáta hovoria, že na svete existuje až 31 miliárd zariadení, ktoré sú pripojené na internet. Ich počet sa pritom každoročne signifikantne zvyšuje.

    V prípade, že sa tomuto projektu podarí uplatniť v danej sfére a stane sa dominantným hráčom, je viac ako pravdepodobné, že cena tohto kryptoaktíva vystrelí nahor.

    Trend prepájania komunikácie medzi jednotlivými zariadeniami prostredníctvom internetu je nezvratný. Je len v rukách vývojárskeho tímu, ako s touto príležitosťou naloží.


    Komentáre

    Najnovšie články

    Podobné články