test
Viac

  Kde hľadať sľubné kryptomeny na investovanie s malou trhovou kapitalizáciou?

  Väčšina nováčikov vo svete kryptomien sa rozhodne investovať do popredných a overených mincí, ako sú Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH). Avšak medzi nami sú aj investori a skúsení obchodníci, ktorí zámerne vyhľadávajú menej známe kryptomeny.

  Väčšina nováčikov vo svete kryptomien sa rozhodne investovať do popredných a overených mincí, ako sú Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH). Avšak medzi nami sú aj investori a skúsení obchodníci, ktorí zámerne vyhľadávajú menej známe kryptomeny.

  Kryptomeny s malou trhovou kapitalizáciou

  Úspešné investovanie do novej, prípadne zriedka diskutovanej alebo neznámej, no sľubnej kryptomeny môže priniesť niekoľkonásobne väčšie zisky ako investovanie do „konvenčných kryptomien“.

  Ako príklad si uvedieme investovanie so súčasnými cenami kryptomien do ETH a do fiktívnej „malej“ kryptomeny XYZ:

  Pokiaľ investor investuje 500 $ do ETH pri momentálnej cene 500/1 ETH $ a cena sa o polroka zvýši na 1000 $/1 ETH, investícia za toto obdobie bude vykazovať zisk 100 % (poplatky na burzách a v bankách pre zjednodušenie príkladu zanedbáme).

  Avšak, ak kryptonadšenec investuje do relatívne neznámej kryptomeny XYZ (ktorú si predtým dôkladne preštuduje a verí jej) 500 $ pri cene 1 $/1 XYZ a za polroka cena tejto kryptomeny narastie na 5 $/1XYZ , investor bude vykazovať zisk 500 %.

  Jednoducho povedané: čím drahšia kryptomena, tým menšie zhodnotenie pri následnom raste. Konvenčné kryptomeny majú zväčša veľkú trhovú kapitalizáciu, a teda prílev kapitálu do takýchto kryptomien má na ich cenu oveľa menší dopad ako na prílev do kapitálu do kryptomien s malou trhovou kapitalizáciou.

  Treba však poznamenať, že investovanie do kryptomien je rizikové a investovanie do malých a časom neoverených kryptomien je mnohonásobne rizikovejšie.

  Kde hľadať malé, no sľubné kryptomeny?

  O samotnom procese hľadania neznámych, no sľubných kryptomien sa veľa nehovorí. Nájdenie takýchto kryptomien je pomerne náročné, ak neviete kde hľadať.

  Na populárnych sociánych sieťach ako Facebook, Twitter, Steemit alebo YouTube sa zriedka diskutuje o iných ako hlavných kryptomenách, ktoré sú široko známe. Ak chcete nájsť malé kryptomeny, hľadať na podobných miestach je takmer zbytočné. Takže kde hľadať?

  BitcoinTalk

  Fórum BitcoinTalk je miestom číslo jedna pre hľadanie nových kryptomien. Stalo sa akýmsi zvykom, že vývojári prvýkrát oznámia vytvorenie svojich kryptomien práve tu.

  Vývojári vytvoria nové vlákno, kde vysvetľujú, čo ich kryptomena robí, aká je ich vízia a ako zamýšľajú obohatiť kryptosféru.

  Ľudia potom môžu na tieto podnety reagovať a zapojiť sa do diskusie. Tieto typy rozhovorov nájdete v sekcii „Altcoin Announcements“.

  Nanešťastie, ľudia a podvodníci s nekalými úmyslami taktiež používajú BitcoinTalk, aby prezentovali svoju „prácu“, no často bývajú odhalení diskutujúcimi, poukážu na nebezpečné prvky.

  To robí z tohto fóra skvelé miesto pre ľudí hľadajúcich nové a sľubné kryptomeny. Ak svojou kryptomenou vývojári zapôsobia na komunitu, zistíte to pozitívnou spätnou väzbou v komentároch.

  ICOindex

  ICOindex je služba, ktorá pokrýva a posudzuje mnoho ICO a nových projektov v odvetví kryptomien. Táto webová stránka poskytuje hodnotenia pre každé ICO, ktoré recenzujú z pohľadu bežných používateľov, ako aj z odborného hľadiska.

  To z neho robí zaujímavé miesto na hľadanie potenciálnych projektov, ktoré stoja za ďalšie zváženie.

  RightBTC

  RightBTC je kryptomenová burza, ktorá je známa zalistovaním malých kryptomien. Burza osobne kontroluje legitimitu každej kryptomeny, ktorú si vyberie. To znamená, že používatelia sa do určitej miery môžu spoľahnúť na ich úsudok.

  RightBTC taktiež prevádzkuje pravidelné distribúcie tokenov, aby sa ich používatelia zaujímali o nové projekty.

  Váš osobný výskum

  Spomínané stránky by mali slúžiť len ako indície potenciálne sľubných kryptomien. Treba mať na pamäti, že všetci robia chyby vrátane ľudí figurujúcich na spomínaných weboch.

  Navyše kryptomenové podvody sa stávajú čoraz sofistikovanejšími. Pri investovaní do neoverených a malých kryptomien je potrebné, aby ste si urobili vlastný výskum o pozadí vývojárov a ich plánoch do budúcna, o možnom využití danej kryptomeny a či má šancu uchytiť sa na trhu.

  Investovanie do malých kryptomien môže priniesť rozprávkové zisky, no treba mať na pamäti, že drvivá väčšina kryptomenových projektov sa neuchytí.

  Naučiť sa, ako skúmať legitimitu kryptomeny a odlíšiť sľubné kryptomeny od „smetí“ trvá určitý čas, no jednoznačne je to užitočná zručnosť do budúcna.

  Tento článok neslúži ako finančné poradenstvo. Neinvestuje viac, ako si môžete dovoliť stratiť.


  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články