Viac

    História legendárnej značky hodiniek Ingersoll

    Písal sa rok 1880, keď bratia Charles a Robert Ingersoll založili v meste New York svoju spoločnosť na výrobu vreckových hodiniek. V tej dobe boli vreckové ako aj náramkové hodinky cenovo dostupné len pre vyššiu príjmovú skupinu.

    Písal sa rok 1880, keď bratia Charles a Robert Ingersoll založili v meste New York svoju spoločnosť na výrobu vreckových hodiniek. V tej dobe boli vreckové ako aj náramkové hodinky cenovo dostupné len pre vyššiu príjmovú skupinu. Na svedomí to mal aj fakt, že hodinky sa vyrábali výlučne ručne. Ručná výroba proces výroby hodiniek značne spomaľovala a predražovala.

    O revolúciu sa v roku 1892 postaral Henry Ford, ktorý bratom pomohol vyvinúť automatizovanú výrobu hodiniek. Podstatne sa tak skrátil čas výroby hodiniek, zvýšili sa produkčné možnosti a taktiež sa znížila ich cena.

    Značka Ingersoll tak prišla na trh s Dolar watches, ktoré sa stali legendou. Dovoliť si ich mohol bežný úradník už za týždennú mzdu.

    Ingersoll ale priniesol v roku 1919 ďalšiu novinku. Prvé hodinky, ktorým v noci svietili číslice. Tento model sa nazýval Radiollite. V druhej svetovej vojne tento model používali aj britské jednotky. Charles Ingersol neskôr navrhol pre armádu špeciálny, robusný a odolný model hodiniek pod názvom Military watch.

    V roku 1928 Sir Alan Cobham ako prvý preletel na svojom lietadle Afrikou. Na meranie času a polohy použil práve hodinky tejto značky. Na jeho počesť vznikol aj model hodiniek Ingersoll, ktoré je možné zakúpiť pod modelovým označením Ingersoll Cobham. Pilot Sir Alan Cobham ale ani zďaleka nebol jedinou významnou či slávnou osobnosťou, ktorá sa pýšila touto legendárnou značkou hodiniek.

    Hodinky tejto značky nosili osobnosti ako Mark Twain, vynálezca Thomas Alva Edison, prezident Theodor Roosevelt, Mahátma Gándhí, James Dean či herečka Marylin Monroe.

    V roku 1935 sa spoločnosť rozhodla vyrobiť ďalší model, ktorý sa stal legendárnym. Išlo o model s podobizňou postavičky Mickey Mouse. Za 3 roky sa predalo 2.500.000 kusov. V roku 1957 sa z tohto modelu predalo už 25 miliónov kusov!

    Hodinky Ingersoll majú aj dnes jednoduchú a jasnú filozofiu. Ponúkať spotrebiteľom vysoko kvalitné hodinky za prijateľnú cenu.

    Hodinky značky Ingersoll nájdete aj na mojehodinky.sk

    Komentáre

    Najnovšie články

    Podobné články