test
Viac

  Po Číne je na Trumpovom zozname Európa. Obrátia sa ľudia na Bitcoin?

  Ako keby v súčasnosti neexistoval dostatok ekonomických problémov, ktorým čelia krajiny sveta, bez eskalujúcej obchodnej vojny zo strany Trumpovej administratívy.

  Ako keby v súčasnosti neexistoval dostatok ekonomických problémov, ktorým čelia krajiny sveta, bez eskalujúcej obchodnej vojny zo strany Trumpovej administratívy.

  Nespokojný so zavádzaním vysokých dovozných ciel na Čínu, prezident Spojených štátov teraz upriamil svoju pozornosť na Európu.

  Zvýši to dopyt po Bitcoine ako v Číne?

  Európa je ďalšim cieľom pre obchodné tarify

  Podľa správ sa Trumpova administratíva pripravuje na ohlásenie taríf na miliardy eur tovaru z EÚ.

  V piatok Svetová obchodná organizácia (WTO) rozhodla v prospech USA v prípade proti spoločnosti Airbus v dlhotrvajúcom transatlantickom spore.

  Spor o to, či krajiny EÚ nezákonne podporovali Airbus poskytovaním dotovaných pôžičiek, rozhneval USA, ale proti návrh EÚ tvrdí, že existovali nezákonné americké dotácie pre spoločnosť Boeing.

  WTO to v súčasnosti vyšetruje a medzitým sa ekonomický spor zintenzívňuje.

  Zatiaľ čo výrobca lietadiel bude pravdepodobne prvým cieľom, tarify sa nezastavia.

  Bolo uvedené, že Washington získal právo vybrať celkovo 5 až 8 miliárd eur.

  Ďalší úradník uviedol, že maximálna suma sa blíži k 10 miliardám dolárov.

  Toto rozhodnutie predchádza etape na zúčtovanie medzi Európou a USA práve, keď EÚ prechádza na nové vedenie.

  Prichádzajúca predsedkyňa Komisie Ursula von der Leyen signalizovala rázny prístup k transatlantickým sporom o obchode s USA.

  Americký prezident naznačil, že po víťazstve v prípade Airbusu by nasledovalo nové kolo taríf na dotované produkty EÚ.

  Washington pripravil zoznam exportov v hodnote asi 21 miliárd dolárov, na ktoré sa pravdepodobne zamerajú s rôznymi daňovými sadzbami.

  Čína sa zásobí zlatom, Číňania akumulujú Bitcoin

  Číne jednoznačne ublížili Trumpove tarify a pri odvetných opatreniach centrálna banka znehodnotila juan, aby bol konkurencieschopnejší.

  Čína okrem toho hromadí zlato ako safe-haven aktívum, zatiaľ čo ľudia hromadia Bitcoin na podobné účely.

  V súčasnosti ešte nie je zrejmý vplyv na Európsku úniu a jej menu.

  Avšak, tieto obchodné obmedzenia sú určené iba na to, aby z nich benefitovali Spojené štáty, čo by mohlo viesť k oslabeniu eura, ak budú zavedené a ovplyvnia tým export.

  Blížiaci sa britský odchod z EÚ taktiež uškodí jej pokladniciam, pretože Spojené kráľovstvo bolo jednou z mála krajín v 28-člennej federácii, ktorá platila viac, ako brala naspäť.

  V dôsledku toho hrá Brusel tvrdú hru a nechce rokovať o dohode.

  Pokles hodnoty eura bude mať pravdepodobne rovnaký vplyv na Európanov, ktorí, ako sme videli inde na planéte, sa pravdepodobne obrátia na Bitcoin ako safe-haven aktívum.


  Kryptotrejder sú mladí chalani, ktorí sa už vyše 4 rokov venujú investovaniu do kryptomien. Svoje skúsenosti a praktické rady v tejto oblasti zdieľajú na svojom webe kryptotrejder.sk

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články