Viac

    4 najhoršie rady, ktoré môžete dostať vo svete kryptomien

    Burzy pozostávajú zo širokej škály obchodníkov s rôznymi zámermi a rôznymi úrovňami úspechu. Kým grafy jasné ukazujú, ktoré obchody sú ziskové a ktoré stratové, je oveľa ťažšie odhadnúť osobnú hodnotu určitého tradera.

    Burzy pozostávajú zo širokej škály obchodníkov s rôznymi zámermi a rôznymi úrovňami úspechu. Kým grafy jasné ukazujú, ktoré obchody sú ziskové a ktoré stratové, je oveľa ťažšie odhadnúť osobnú hodnotu určitého tradera.

    Dôvod chybovania v obchodoch však často býva kombinácia nedostatku vedomostí a dôvera voči druhej strane, ktorá nemusí byť vždycky spoľahlivá. Toto sú 4 najhoršie rady zo sveta kryptomien.

    Táto mena je vhodná pre nákup, pretože je lacná

    Tento sentiment už nie je až taký bežný, ako to bolo koncom roka 2017, kedy sa mnoho nových investorov pokúšalo o obchodovanie s kryptomenami, ale stále sa jedná o pomerne rozšírené odporúčanie.

    Často sa stáva, že niektoré meny sú propagované ako podhodnotené, alebo sú odporúčané vhodné vstupy do obchodov, kvôli ich nízkej cene.

    To je trochu nesprávny spôsob, ako vyhodnotiť danú menu, pretože táto metrika absolútne ignoruje tržnú kapitalizáciu, distribúciu, alebo infláciu lacných mien.

    Ukážme si to na jednoduchom príklade. Za približne 0,01 USD si môžeme kúpiť 30 KIN, takže to vyzerá, že mena je veľmi lacná a preto podhodnotená. Jednoduchý pohľad na tržnú kapitalizáciu KIN však ukazuje, že to nie je pravda.

    Projekt má dnes v obehu 756 miliárd KIN a súčasnú tržnú kapitalizáciu 215 miliónov USD, takže v žiadnom prípade sa nejedná o lacný projekt.

    Nezamilujte sa do HODLovania

    Koncept hodlovania je všeobecne známy v krypto komunite, ale nemusí to byť vždy správny smer. Hlavne teda pre začínajúcich traderov nebude najlepšou voľbou zamilovať sa do každého projektu, ktorý nakúpia.

    Avšak pri veteránoch, ktorí dokážu rozpoznať potenciál rôznych projektov, nevidím nič zlého na tom, keď sa do jedného z nich zamilujú. Ak ste dlhodobým hodlerom, váš najväčší obchod by mal byť ten, ktorý milujete najviac.

    Takéto silné prepojenie zaisťuje neochvejnú vieru a to aj počas dlhých poklesov. Ak je táto viera opodstatnená, nebudete predávať ani v prípade dní, týždňov, alebo mesiacov v klesajúcom trende.

    Niektorým projektom môže dokonca trvať roky, kým nadobudnú skutočnú hodnotu. IOTA je toho skvelým príkladom. Tí, ktorí milovali IOTA ešte vtedy, keď nebol uvedený na žiadnej burze, majú masívne výnosy.

    Kúpte tento coin, pretože je lepší než Bitcoin

    Táto fráza sa často používa pre nákup shitcoinov. Väčšinou však neexistuje žiadna pridaná hodnota za altcoinami, ktoré sa samozvane označujú, že sú „lepšie ako Bitcoin“.

    Faktom je, že každý novo vznikajúci coin je lepší než Bitcoin. Je to vlastne fork originálneho kódu založený na rýchlejších transakciách, lepšej škálovateľnosti, prepracovanejšej distribúcií, alebo v lepšom prípade daný projekt implementuje nové funkcie, ktoré Bitcoin neponúka.

    Coin, ktorý je lepší než Bitcoin, si určite automaticky nezaslúži, aby bol hodnotnejší než Bitcoin.

    Počúvajte, čo hovoria známi traderi

    Na jednej strane existuje obrovská hodnota od osvedčených a úspešných traderov. Avšak na strane druhej sa väčšina „krypto osobností“ len tvária ako úspešní traderi.

    Tieto populárne profily na sociálnych médiách využívajú vplyv svojich príspevkov, aby dosiahli zisk. Tento prípad jasne dokazujú Youtube kanáli s desiatkami, alebo stovkami tisíc fanúšikov propagujúcich zrejmý, a v súčasnosti zaniknutý, Ponzi systém Bitconnect (BCC).

    V skutočnosti Trevon James alias „Crypto Nick“ momentálne čelí súdnym sporom za zneužívanie viery svojich priaznivcov pre svoj vlastný zisk, prostredníctvom podpory tohto ponzi schéma. Avšak tieto prípady sa vyskytujú často aj na Twitteri.

    Jedná sa o prípady, kedy bezcenné projekty ponúknu tisícky dolárov známymi osobnostiam, ako je napríklad John McAfee, aby tweetovali o ich kryptomene.

    Najlepšiu radu, ktorú vám môžeme v tomto momente dať je, aby ste robili svoje vlastné rozhodnutia a poučili sa z chýb ostatných.

    Samozrejme, ak sa v kryptosvete hýbať neviete, rady si pýtajte len od skúsených ľudí s výsledkami. Neradi by sme sa stavali do pozície bezchybných traderov, no spokojnosť našej klientely svedčí sama za seba – neváhajte sa teda na nás kedykoľvek obrátiť.


    Kryptotrejder sú mladí chalani, ktorí sa už vyše 2 rokov venujú investovaniu do kryptomien. Svoje skúsenosti a praktické rady v tejto oblasti zdieľajú na svojom webe kryptotrejder.sk

    Komentáre

    Najnovšie články

    Podobné články