Viac

    Väčšina inštitucionálnych investorov necháva svoje peniaze na krypto burzách

    Burzy, napriek tomu, že predstavujú riziko podvodov a hackerov, sú stále najobľúbenejšou voľbou pre inštitucionálnych investorov, pokiaľ ide o ukladanie ich finančných prostriedkov.

    Burzy, napriek tomu, že predstavujú riziko podvodov a hackerov, sú stále najobľúbenejšou voľbou pre inštitucionálnych investorov, pokiaľ ide o ukladanie ich finančných prostriedkov.

    Podľa nového výskumu uverejneného spoločnosťou Binance sa zistilo, že 92,1% respondentov držalo peniaze na burze; 32,9% v cold peňaženkách; 18,4 percenta v hot peňaženkách; a 2,6 percenta v custody riešeniach.

    Binance Research uskutočnil prieskum 76 firiem, fondov a inštitúcií, z ktorých každá má v krypto majetku viac ako 100 000 dolárov

    Niektorí dokonca vložili do krypta viac ako 25 miliónov dolárov.

    Vysoká hodnota by mohla byť prekvapením, keď každý odporúča, aby sa finančné prostriedky z krypto búrz podľa možnosti vždy vybrali.

    Niektorí respondenti sa však obávaju a kontrétne 48,3 percenta sa bojí zlyhania špecifických pre platformu, ako sú hackeri.

    Kadan Stadelmann, technický riaditeľ spoločnosti Komodo povedal, že:

    „najväčší problém modelu centralizovanej burzy spočíva v nesmiernej dôvere, ktorú musí užívateľ akceptovať.

    Nekompetentná burza, povedal Stadelmann, by mohla nesprávne zaobchádzať s prostriedkami, bezpečnosťou a infraštruktúrou.

    Nemusíme hľadať ďaleko, aby sme našli dôkazy na podporu Stadelmannovej myšlienky.

    Práve tento mesiac kanadská krypto burza Einstein Exchange skrachovala. Údajne dlhovala 12 miliónov dolárov zákazníkom.

    Dokonca Ruská federálna bezpečnostná služba, FSB, je spájaná so stratou 450 miliónov dolárov teraz už zaniknutej krypto burzy WEX.

    A určite si pamätáte, že v máji bolo ukradnutých približne 40 miliónov dolárov samotnému Binance.

    Čo straší krypto inštitucionálnych investorov?

    V správe sa zistilo, že investori sa neboja používania stablecoinu Tether, napriek tomu, že viac ako 43,3% uviedlo, že medzi pretrvávajúcimi právnymi problémami, Tether patrí medzi päť najväčších rizík ale 40 % zase vidí v tejto kryptomene stabilitu.

    V správe Binance sa uvádza, že vďaka jej značnej trhovej kapitalizácii sa stala medzi investormi populárna.

    Pokiaľ ide o libru pod vedením Facebooku alebo digitálne meny centrálnych bánk, ako je čínska CBDC, inštitucionálni investori sa nezdali príliš znepokojení.

    Iba 5 percent respondentov považuje Libru a meny centrálnych bánk za hrozby.

    V skutočnosti 19,7% respondentov uviedlo, že tieto mince sú jednou z najväčších hnacích síl rastu.

    Takýto postoj je v ostrom protiklade s postojmi najvyšších regulátorov a vládnych činiteľov.

    Správa z minulého mesiaca, ktorú vydali krajiny G7, varovala, že stablecoiny, ako je Libra, sú vážnou hrozbou pre právomoci centrálnych bánk určovať menovú politiku.

    Hoci vlády sú viac znepokojené hrozbami pre svoje vlastné menové systémy ako investori, správa dospela k záveru, že stále majú obrovské množstvo regulačnej moci nad týmto odvetvím, ktorému investori venujú veľkú pozornosť.

    Asi 44,3 percenta respondentov uviedlo, že zmena globálnych a miestnych predpisov je najväčším motorom rastu.


    Kryptotrejder sú mladí chalani, ktorí sa už vyše 4 rokov venujú investovaniu do kryptomien. Svoje skúsenosti a praktické rady v tejto oblasti zdieľajú na svojom webe

    Komentáre

    Najnovšie články

    Podobné články